Loading file
Mudel on liiga suur ja selle suurust on vähendatud, et mahuks prindialale.

Faili mõõtkava:    mm    toll
Skaala:
%
 
× ×  cm

	
Your browser doesn't have Flash, Silverlight or HTML5 support.
Detaili ruumala: cm3
Kasti ruumala: cm3
Pindala: cm2
Kaal: g
Mõõdud: x x cm

3D-printimine

NB! Hind võib muutuda, sest süsteem ei arvesta võimalike tugistruktuuridega.

Loading price
Materjal
ABS
Flex
HIPS
PETG
PLA
Järeltöötlus
 • Puhastamata
 • Ainult puhastus
 • Atsetooniga silumine
 • Kruntvärv
 • Värvimine akrüüliga
Tootekood: pole saadaval

3D-printimise teenus

Kõik meieni jõudvad 3D-mudelid on kindlates kätes ning ei leki väljaspoole Shaperize’i servereid. Soovi korral saame ka allkirjastada konfidentsiaalsuslepingu (NDA – Non-Disclosure agreement), mis kaitseb Teie õiguseid.

Tarneaeg sõltub suuresti detaili suurusest ning tellimuse mahust. Väiksemad detailid, mille prindiaeg on 1-5 tundi saab üldiselt kätte samal tööpäeval või järgmise tööpäeva alguses. Suuremate detailide või koguste puhul on üldiselt tarneaeg 2-4 tööpäeva.

Kasutame peamiselt teenuse pakkumiseks seitset Zortrax M200 3D-printerit, seega suudame pakkuda ka kiiret väikeseeria tootmist. Näiteks 5 grammi kaaluva detaili 10 000 tüki tootmiseks kuluks 2-3 nädalat.

Kuigi meie peamiselt kasutuses olevate 3D-printerite ehitusala on 200 x 200 x 185mm, siis on võimalik teha ka palju suuremaid detaile, mis on kokku liidetud mitmest tükist. Detailide liimimine käib atsetooniga, mis jätab äärmiselt tugeva ning vähemärgatava liitekoha. Nõnda oleme teinud koguni 700mm pikkuseid detaile.

Mudeleid saab leida ka lehtedel thingiverse.com või cgtrader.com. Valige mudel, saatke meile link ja teeme teile hinnapakkumise. Kui aga soovite midagi erilisemat siis pakume ka 3D-modelleerimise teenust.

3D-prinditud detaili hind kujuneb järgnevast:

 • Detaili printimisele kulunud materjalist
 • Detaili printimisele kulunud ajast
 • Detaili keerukusest
 • Eriliste materjalide kasutamine
 • Detailile soovitud järeltöötlusest
 • Kogusest (Suuremate koguste tellimisel tuleb tükihind odavam)

Kui saadad meile hinnapäringuks faili, siis proovi oma 3D-modelleerimise programmist eksportida mõnda järgmistest: STL, OBJ, DAE, DXF või 3MF. Kahjuks me hetkel ei aksepteeri juba eelgenereeritud GCODE faile. Juhul, kui ei ole võimalik sellises formaadis faili saata, siis palun edastage oma 3D-mudel meile meilile ning proovime faili ise konverteerida sobivasse formaati.

Meie veebi hinnapäringu vorm võtab vastu ainult STL või OBJ formaati või samu faile kokkupakitult ZIP failina.

Ei leidnud vastust?

Kirjuta meile oma küsimus:

Lisame korduvad küsimused üles nimekirja. Kui ootad vastust, siis kirjuta meile email. Tänud!

FAQ Author:

What name should be displayed with your FAQ?

Materjalide kirjeldused ja omadused

ABS plastik on 3D-printimisel üks kõige levinumaid materjale. ABS plastikut kasutatakse kõige sagedamini FDM (Fused Deposit Modeling) printeritel, mis sulatavad plastikut kiht-kihi haaval platvormile. ABS plastik on vastupidav ja vähesel määral ka painduv.  Plastik talub ka hästi temperatuuri, deformeerudes vähesel määral alles 112 °C ning sulades alles 220 °C juures (Data sheet).

Prinditav Z-ULTRAT on ABS plast koos lisanditega. See on tugevam ja vastupidavam ning on mõeldud just funktsionaalsete prototüüpide ja tugevust nõudvate mudelite printimiseks. 3D-prinditud detailid jäävad poolmatt pinnaga.  (Data sheet).

NinjaFlex on painduv kummi sarnane materjal. Mõeldud painduvate detailide 3D-printimiseks (Data sheet).

Samuti kasutame ettevõtte Verbatim poolt toodetud flex filamenti.

Z-HIPS® on vastupidav termoplastiline polümeer, mis võimaldab printida erinevat tüüpi varustust, alustades koduelektroonika osadega ning lõpetades tööstulike masinate korpustega, mis ei vaja UV-kiirguse eest kaitset. Z-HIPSi on võimalik kergesti liimida, värvida, lihvida ja isegi liivpritsida.

Üks prinditav PETG plastide komposiitidest on Z-GLASS, millele on lisatud 30% fiiberklaasist ning peale printimist jääb poolenisti läbipaistev (laseb valgust läbi). Mõeldud läbipaistvust vajavate detailide printimiseks (Data sheet).

PLA plastik on biolagunev plastik, mille tootmiseks kasutatakse maisitärklist (3D-printimisel on õrnalt tunda ka magusat lõhna). Omadustelt on PLA plastik rabe ning ei kannata suuri raskusi ega kõrgeid temperatuure, deformeerudes 60 °C ja sulades 170 °C juures. Kuigi PLA on väga loodussõbralik ja ökonoomne materjal, ei ole sellega soovitatav printida detaile, millele avaldatakse kõrget rõhku, temperatuuri või füüsilist jõudu (Data sheet).

PLA plastiku poolt kasutame WOOD, FLEX ja COPPERFILL plastikuid.

WOOD plastiku eripäraks on puidu välimus, lõhn ja tugevus, sest plastik sisaldab 30% puitu. Sobib spetsiaalselt puidu välimust nõudvate detailide 3D-printimiseks (Data sheet).

Spetsiaalsete materjalide ja värvide soovide korral palume võtta meiega ühendust info@nullshaperize.com

Detaili täide on väärtus, kui palju on detail seest täidetud. Üldiselt kasutame printimiseks 20-30% täidet, mis säästab materjali (ka Teie hinda) ning on loodussõbralikum. Ka vähene täide võib detaili äärmiselt tugevaks teha, sest tarkvara genereerib 3D-mudeli sisse kärjekujulise struktuuri, mis muudab detaili igast küljest tugevaks.

NB! Suurte (ligikaudu 15 cm2+) lamedate pindade puhul ei ole soovituslik kasutada minimaalset täidet, sest sel juhul võivad detaili kõige pealmised kihid natukene detaili sisse vajuda.

Järeltöötlused

Atsetoontöötlus – Antud töötlus teostatakse detailide momentaarse leotamisega atsetooni aurude sees, mis sulatab kergelt detaili pindmisi kihti ning muudab detaili tugevamaks ning läikivaks.

Kruntvärv – Lihvime detaili ning kanname peale halli kruntvärvi. Muudame teie värvitööd mugavamaks.

Värvimine akrüüliga – Suudame teostada lihtsamaid värvitöid kahe airbrush seadmega.