Hämmastav 26 000 tükiline ja 1 500 ruutmeetri suurune 18. sajandi Sankt-Peterburgi 3D-prinditud mudel, Venemaalt

Me oleme näinud mitmeid huvitavaid mudeleid linnadest, mis on prinditud 3D-printeriga. Näiteks LeapFrogi 3D-prinditud massivne mudel „The Forbidden City“, kui ka AutoDeski ja kinnisvaraarendaja Tishman Speyeriga koos loodud San Francisco vähendatud mudel. Mõlemad projektid olid väga suured ja näitasid tõelist 3D-printimise potentsiaali, nii disainis kui ka linnade planeeringus.

Juurde tuleb maailma suurim riik Venemaa. Nad ei saanud maha jääda mõnest Ameerika ettevõttest, ega ju?  Loomulikult mitte. Tohutu näitus 18. sajandi Sankt-Peterburgist, mis on uskumatult ligi 1 500 ruutmeetrit suur, võttes enda alla kuue keskmise suurusega maja, on nüüd külastatav suures ostukeskuses asuvas muuseumis, mis asub Admiralty metroo jaama lähedal Sankt-Peterburgis.

pilt 1

See 1:87 plaanimõõdus valmistatud linna mudel maksis jahmatavad 5 miljonit dollarit, koos 3D-printimisega ja hilisemalt erinevate detailide värvimisega. Selle hiiglasuure maketi loojad kasutasid ka teisi keerulisi tehnoloogiaid. Näiteks 3D-freesimist, laserlõikust ja graveerimist. Et saada aimu sellest ilmatuma suurest näitusest, siis seal on 300 meetrit teid, 1 000 erinevat hoonet, 25 000 inimest ja 20 tonni vett, mis loob massiivseid  vaatamisväärsusi.

Sankt-Peterburg, linn, mis asutati 1703. aastal tsaar Peeter I poolt, oli Venemaa pealinn aastatel 1718-1728 ja 1732-1918. Praegune linn on üsna kaugel hobustest ja vankritest, mis seal 300 aastat tagasi eksisteerisid.

„See on tähtis, et noored inimesed Sankt-Peterburgist saakisd tulla siia ja näha ning uurida elu omadusi vanas Peterburgis. See on vajalik, et sisendada noortesse inimestesse armastust oma linna ja riigi päritolu vastu. Siis saavad nad kasvada tõelisteks Venemaa kodanikeks, isamaa patriootideks. Olen veendunud, et Peterburg vajab taolisi kohti, et oleks lõbus ja interaktiivne oma mineviku kohta õppida. Aitäh autorite „Peetri vee ala“ kujundusele ja entusiasmile luua selline unikaalne näitus,“ rääkis Peterburgi Seadusandliku Kogu juht, Vyacheslav Makarov.

pilt 2

Nagu videos ja piltidel näha, on maketil kõik, alustades laevadest, majadest, loomadest, lõpetades balleti tantsijate, hobuste, tarantasside ja palju muuga. Läbi näituse vahetuvad ka aastaajad ja öö saabudes süttivad tuled tänavatel ja laevadel. On ka mitmeid alasid, kus nupuvajutusel ärkab kogu näitus „ellu“. Lapsed hakkavad mängima, inimesed uisutama, toimuvad pulmad ja laevad liiguvad veekogudel.

Kõikidele huvilistele on muuseum avatud seitse päeva nädalas. Sissepääs on 400 kuni 450 rubla täiskasvanutele ja 200 kuni 250 rubla lastele, vastavalt, kas tööpäevadel või nädalavahetustel.

pilt 3

Allikas: http://3dprint.com/14143/st-petersburg-russia-3d-print/