Esimene 3D-prinditud saksofon ei kõlagi nii kehvasti

Me kõik teame, et 3D-printimine on parim valik, kui tahetakse nipsaju ja väikeseid skulptuure. Aga mis teeb selle tehnoloogia eriti põnevaks on see, kui üritatakse luua midagi täiesti uut ja hämmastavat. Näiteks Rootsis valmistatud plastikust saksofon, mis kõlab üsnagi hästi.

New Yorgi Filharmoonia veel Olaf Diegel’i 3D-prinditud saksofone ei telli, kuid poole aastaga on Olaf suutnud luua 3D-prinditud saksofoni, mis kõlab nagu päris. Juhuslikud noodid, mis ebaõnnestuvad, pidavat olema tingitud sellest, et osadest kohtadest pääseb välja õhk. Olaf aga töötab edasi ja tahab parandada kõik vead, et saksofon oleks täielikult hääles.

3D Printed Saxophone

Saksofonil on 41 nailonist detaili mida läheb tarvis mängitava saksofoni kokkupanemiseks, välja arvatud siis kõik vedrud, klahvid ning kruvid mis kogu saksofoni koos hoiavad. Lõpptulemuseks on võrreldes messingust saksofoniga, neli korda kergem instrument, mis omakorda võiks olla üks võimalustest miks muusikud peaksid oma saksofoni eelistusi muutma. Lisaks on võimalik vabalt valida värvide vahel, andes võimaluse orkestritel esineda oma tunnusvärvides pillidega.

 

Lisaks saksofonile on Olaf Diegel loonud mitmeid erinevaid 3D-prinditud muusikapille mis kõik on täiesti töökorras.

 

Allikas: http://gizmodo.com/the-first-3d-printed-saxophone-sounds-surprisingly-dece-1616272037

Kodulehekülg: http://www.odd.org.nz/